Jak założyć miejsce do wypoczynku w naszym ogrodzie?

Mimo że ogród należy pielęgnować, wyrywać chwasty czy podlewać rośliny, to jego najczęstszym głównym zadaniem jest danie nam miejsca na relaks i wypoczynek. Dobrze urządzony ogród może spełniać funkcję dodatkowego salony w którym spędzimy wolny czas i relaksujemy po pracy. Jednak, żeby tak się stało, należy odpowiednio takie miejsce do relaksu przygotować. Jeśli mamy duży ogród to możemy nawet próbować wykonać kilka takich ustronnych kącików, wybierając na odpoczynek ten, na który mamy obecnie ochotę.

Wybór naszego miejsca odpoczynku powinien zależeć od naszych oczekiwań. Czasem wystarcza aby nasze miejsce był pojedynczym fotem w cieniu drzew, a dla innych idealnym rozwiązaniem będzie rozwieszony hamak. Czasem też chcemy przygotować miejsce dal całej rodziny lub przyjaciół.

Jednak są cechy wspólne dla wszystkich pomysłów. Wszędzie musi być odpowiednia nawierzchnia, taka, żeby nie była łatwo zadeptywana, meble ogrodowe pozwalające na np. postawienie filiżanki kawy. Nie zapominając oczywiście o roślinach wśród jakich chcemy odpoczywać. Wszystko zależy tak naprawdę od stylu w jakim mamy urządzony ogród.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem naszego zakątka do odpoczynku są wszelkiego rodzaju kamienne murki i ścianki. Nie tylko wyglądają estetycznie i zapewniają kameralny wystrój, to nadają się idealnie do podtrzymywania mas ziemi w naszym ogrodzie np. wysokich klombów.

Jeśli mamy większy ogród, oddalony od domy to dobrym pomysłem jest wybudowanie altany. Nie tylko jest ona idealnym miejscem jakie możemy schować wśród zieleni, to możemy być pewni, że nawet deszcz nie zniszczy imprezy i nie wygoni nas z powrotem do domu.

Wymagającym większych inwestycji jest założenie w ogrodzie fontanny lub oczka wodnego. Nada to naszemu ogrodowi niepowtarzalny wygląd a za razem zapewni uspokajający szum wody, który na pewno pomoże nam uciąć sobie drzemkę bo ciężkim dniu.

Miejsce wypoczynku jest istotnym elementem każdego ogrodu, bez względu czy chcemy się delektować nim sami, czy zapraszać znajomych. Nic nie jest lepsze niż grill ze znajomymi, czy dobra książka wśród zieleni.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: