Kojce dla każdego zwierzęcia

Psy również zależnie od rasy są mniej lub bardziej agresywne. Najczęściej do tych mniejszych, jak chihuahua bądź maltańczyk, nie są potrzebne boksy. Z kolei dla większych, do których zaliczają się owczarki albo pitbulle, mogą okazać się pomocne. Istnieją większe szanse, że kojec dla owczarka będzie częściej wybierany niż dla małych piesków. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Boksy dla psów warto dopasowywać z uwzględnieniem wymiarów czworonoga oraz dostępnej przestrzeni.

Kojec – idealnie dopasowany do potrzeb psa

Kojec dla owczarka będzie cechował się dość sporym metrażem. Z racji swoich wymiarów, przedstawiciele tej rasy poradzą sobie w boksie o powierzchni czterech metrów szerokości na trzy metry długości. Zapewni on optymalną przestrzeń według zapotrzebowania zwierzęcia na strefę spania, bawienia się, jedzenia oraz załatwiania fizjologicznych potrzeb. Kiedy te potrzeby zostaną spełnione, zwierzę poczuje się szczęśliwe i zadbane. Taki kojec będzie w pełni do niego dostosowany. Należy jednak pamiętać, że każdy pies powinien mieć możliwość poznawania też innych terenów. Boksy nie zwalniają z obowiązku wychodzenia na spacery, które są niezaprzeczalnie kluczowe w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu.

Boksy a materiały, z których zostały one wykonane

Kojce dla owczarka to nie tylko solidna podstawa, która wytrzyma intensywne użytkowanie. Panele boczne wykonane są z drutu ocynkowanego, więc daje to gwarancję niebywałej wytrzymałości na gryzienie, a także zewnętrzne warunki eksploatacyjne. Sama konstrukcja bazuje na profilach zamkniętych. Dach bez wątpienia wpływa nie tylko na zabezpieczenie przed korozją, ale także na bezpieczeństwo czworonożnego przyjaciela, który mógłby zmoknąć bez możliwości ucieczki. Dzięki temu jest chroniony pod każdym względem. Często pojawiają się opcje personalizacji, która polega na zmianie rozmiaru lub dodaniu dodatkowego wyposażenia. Zaliczają się do niego uchwyty na kłódki, miski, kotwiczenie czy zabudowa. Bez problemu uzyskać można więc taki kojec, jakiego się potrzebuje.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: