Jaka powinna być dobra karma dla psów?

Żywienie zwierzęcia domowego, jakim jest pies jest niezwykle istotne, ponieważ dobierając mu odpowiednią karmę  a także witaminy, bilansujemy odpowiednio jego dietę i dostarczamy mu wszystkich, niezbędnych składników, które potrzebuje do tego, aby dojrzewać i wzrastać, a szczególnie ważne jest oczywiście żywienie psów w wieku młodym, gdy jeszcze rosną i kształtują się ich kości, ponieważ nie dostarczając szczeniakom odpowiedniej ilości składników odżywczych, możemy doprowadzić do tego, że w przyszłości będą one nieco gorszego zdrowia i nie będą miały aż tak sprawnych kości i stawów. Wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu karmy? Jakie czynniki są rzeczywiście ważne? W poniższym artykule staramy się nieco przybliżyć ten temat, więc zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Karma – na co zwrócić uwagę? 

Kupując odpowiednią karmę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, kim jest producent karmy dla psów  ponieważ to właśnie od firmy zależy, czy rzeczywiście ta karma będzie wysokojakościowa. Bardzo często karmy gorszej jakości mają świetnie, designerskie opakowania, natomiast czytając skład rozsądniej jest nie nabywać tego typu produktów. Warto zdecydować się na produkty jak najbardziej naturalne  które w składzie wysoko mają niezbędne składniki potrzebne do wzrostu, szczególnie zaleca się  aby karmy były bogate w mięso takie jak wołowina, indyk, kurczak, ale także ryby. Dobrze też, gdy mają wiele witamin i minerałów, pozwalających wzrastać zwierzętom. Co ciekawe, oprócz składu karmy bardzo ważne są także składniki analityczne. Tutaj w tym w tej kolumnie należy sprawdzić, jaki procent karmy stanowią poszczególne składniki odżywcze, na przykład białko, tłuszcze czy też włókna pokarmowe, gdyż czasami jest ich dosyć mało. Co więcej, wybierając natomiast mokre karmy, trzeba sprawdzić obowiązkowo jakie mają informacje na temat wilgotności czyli wody. 

Wysoka zawartość wody w karmach pozwala nieco nawodnić psy i dostarczyć im nirzbędnej wody potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Ponadto, karmy bogate są także w różne dodatki. Warto zwrócić uwagę na to, co producent karmy dla psów umieszcza na opakowaniu, ponieważ muszą to być witaminy, a także inne składniki mineralne, które dostarczą wielu bardzo dobrych surowców. 

Rozszyfrowywanie składów 

Jak czytać składy karmy dla psów? Jak wiadomo, nie będąc chemikiem czy też biologiem  zazwyczaj nie wiemy, co tak naprawdę w danej karmie się znajduje i można się tylko domyślać, co rzeczywiście jest mięsem i jest jak najbardziej pożądane składnikiem, a co konserwantem lub też substancją wzmacniającą smak, czy zapach. Warto przede wszystkim zaznaczyć  że im bardziej jest skomplikowana nazwa, tym karma może być gorszej jakości, wtedy oznacza to fakt, że producent nie ma się do końca czym pochwalić, dlatego nie stosuje wyszukane nazwy najlepiej jest postawić na producenta karmę dla psów, który zajmuje się wykonywaniem naturalnych z bardzo dużą zawartością mięsa. 

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: