Sianokiszonka – dlaczego warto zainwestować w zakiszacz?

Kiszonka, to pasza objętościowa, która powstaje na skutek zakonserwowania biologicznego w wyniku naturalnego procesu fermentacji lub poprzez dodanie specjalnego preparatu, czyli konserwantu.

Wysokiej jakości kiszonka charakteryzuje się odpowiednim wyglądem, barwą, zapachem, dlatego warto zadbać o to, aby sam proces kiszenia był przeprowadzany w jak najlepszych warunkach. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie oraz temperaturę kiszonego surowca oraz o minimum cukrowe, które przyczynia się do wytwarzania bakterii kwasu mlekowego, dzięki której z kolei obniża się wartość pH sianokiszonki.

W procesie produkcji warto zainwestować i stosować różnego typu zakiszacze. Są to produkty, które mają bardzo korzystny wpływ na fermentację, gdyż stabilizują pH kiszonki i zapewniają idealne warunki dla rozwoju bakterii. Korzystanie z zakiszacza ma wiele plusów. Zwierzęta dużo chętniej sięgają po paszę, do których był on używany, a ponadto, dzięki zakiszaczowi, przyswajanie minerałów i witamin zawartych w kiszonce, jest o wiele lepsze. Kiszonka wspomagana zakiszaczem jest również dużo bardziej strawna.

Żeby ułatwić sobie pracę i usprawnić proces używania zakiszacza, warto zainwestować w aplikator do zakiszania, który skutecznie pomoże przy procesie kiszenia. Jest to narzędzie, które służy do niezwykle precyzyjnego dozowania środków konserwujących, gdyż dostarcza do naszej kiszonki odpowiednią ilość preparatu, który wspiera proces fermentacji. Jeżeli jesteś właścicielem bydła mlecznego lub mięsnego, to inwestycja w zakiszacz i odpowiedni aplikator, pomoże Ci w produkcji zdrowej i wysokojakościowej paszy dla Twoich zwierząt!

Najnowsze wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *