Najbardziej ekskluzywne choinki na świecie. Gdzie się znajdują?

Tradycyjne bożonarodzeniowe drzewka spotkamy w okresie świątecznym nie tylko w domach, ale i na placach miast, sklepach, galeriach handlowych, muzeach, dworcach i innych miejscach użyteczności publicznej. Wyszukane ozdoby, zgodne z trendami mody albo oryginalne i odznaczające się wśród innych sposobem dekorowania, zawsze zwracają uwagę i przyciągają wzrok.

Gwiazdy wśród choinek i na choinkach

Najbardziej widoczne i jednocześnie znane są stawiane od lat w tych samych miejscach wielkie żywe drzewka, a także choinki sztuczne ekskluzywne i unikatowe. Jedyne w swoim rodzaju choinki stoją w największych miastach świata, w popularnych i uczęszczanych miejscach.

Co roku niezwykle efektowna choinka staje przed Rockefeller Center w Nowym Jorku. Ozdabia ją kilkadziesiąt tysięcy lampek, a ceremonia ich włączenia jest transmitowana w telewizji. Na szczycie znajduje się olbrzymia gwiazda z lśniących kryształków.

Inną równie znaną choinką jest ta, której postawienie na placu św. Piotra zainicjował w 1982 roku papież Jan Paweł II. Od tamtego czasu, co roku inny region Włoch lub kraj europejski ofiarowuje spektakularne drzewko, które stoi w Watykanie podczas świąt Bożego Narodzenia.

Galeria Lafayette w Paryżu szczyci się nie tylko wysoką jakością towarów, ale i efektownymi wnętrzami, które podczas świątecznej gorączki zakupów ozdabia gigantyczna choinka, o której wygląd każdego roku dba inna firma. Jeśli natomiast chcemy ujrzeć prawdziwy przepych i lśniące kryształkami Swarovskiego, bożonarodzeniowe drzewko, warto odwiedzić dworzec główny w Zurychu gdzie niezwykłe ozdoby można podziwiać podczas corocznego jarmarku świątecznego. Od świątecznego nastroju i tradycji nie ucieka nawet gorące w grudniu Sydney, bo i w tamtejszej operze staje wysoka, żywa choinka z wielką gwiazdą na szczycie.

Małe jest piękne

Czy choinka ma kilkadziesiąt centymetrów czy metrów, czy oglądamy prawdziwe, pachnące lasem drzewka, czy też choinki sztuczne ekskluzywne i ozdobione w unikalny sposób, wszystkie one, zawsze tak samo wprawiają nas w świąteczny nastrój i wywołują magię tych szczególnych dni.

Wyjątkową propozycją ostatnich lat są modne choinki na pniu, których oryginalny i nowoczesny wygląd zachęca do stworzenia niebanalnych aranżacji. Połączenie naturalnych surowców i tych, wytworzonych przez człowieka sprawia, że choinki na pniu nadają wnętrzom niezwykłego uroku, a przy okazji mieszczą pod swoją koroną znacznie więcej prezentów.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: