Szambo nie tylko na posesji

Odprowadzanie nieczystości to jeden z podstawowych obowiązków właściciela budynku. Dotyczy nie tylko obiektów zamieszkiwanych na co dzień. Poza gospodarstwami domowymi czas, zwłaszcza wiosną i latem, można spędzać na działce rekreacyjnej bądź w ogródku działkowym. To ostatnie rozwiązanie szczególnie upodobali sobie mieszkańcy bloków czy kamienic, którzy w wolnym czasie lubią odpocząć na kawałku ziemi, w otoczeniu przyrody, przy uprawianiu roślin, krzewów czy drzew owocowych oraz warzyw. W takim miejscu często stawiane są domki, dlatego warto zadbać również o szambo.

Jakość ma kluczowe znaczenie

W przypadku tego typu wyposażenia jednym z kluczowych aspektów jest szczelność, na którą w dużej mierze wpływa wykorzystany materiał oraz proces produkcji. Ważne jest bowiem, by nieczystości nie trafiały do gruntu i nie wpływały negatywnie na glebę, rośliny bądź ewentualnie okoliczne wody. Na szczęście jakościowe, wytrzymałe szambo ekologiczne na działce rod jest dostępne dzięki sprawdzonym producentom, którzy dysponują doświadczeniem, wiedzą, kwalifikacjami oraz nowoczesnymi technologiami, które pozwalają na wykonanie jakościowych zbiorników. Jeśli idzie o ekologię, nie można zapominać o opcji oczyszczania, która jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. W przypadku szamba dwukomorowego do jednej części trafiają ścieki grube, a do drugiej – płynne. Te ostatnie dzięki preparatom z bakteriami oraz po wykonaniu drenażu mogą trafić do gruntu. Jeśli rezerwuar posiada trzy komory, to może się stać przydomową oczyszczalnią ścieków. Jest to zatem i ekologiczne, i ekonomiczne rozwiązanie, które w dodatku jest stosunkowo łatwe w obsłudze.

Różne możliwości do wyboru

Szeroki wybór zbiorników na ścieki pozwala dopasować je do potrzeb. Wspomniane szambo ekologiczne na działce rod dostępne jest w różnych rozmiarach, może być podzielone na wspomniane komory, a materiał budulcowy gwarantuje bezproblemowe użytkowanie, szczelność oraz odporność na ewentualne uszkodzenia. Wymieniony już beton ułatwia też osadzenie rezerwuaru w gruncie, ponieważ należy podkreślić, że są to zbiorniki z przeznaczeniem do wkopania w ziemię. To także ich duży atut, pozwalający na oszczędność powierzchni.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: