Legrand Niloe – osprzęt przyjazny środowisku

Dbałość o środowisko stała się zachowaniem dość powszechnym i wręcz wymaganym. Producenci w różnych branżach uczynili z takiego podejścia priorytet. Wytwarzane produkty mają powstawać przy jak najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko, a także ich używanie powinno się odbywać na proekologicznych zasadach.

Firma Legrand – producent osprzętu elektroinstalacyjnego – poszła właśnie takim tropem. Linia Legrand Niloe charakteryzuje się właśnie tym, że jest przyjazna środowisku. Jakie elementy o tym świadczą? Na przykład to, że osłona z tworzywa sztucznego (APET) jest wykonana z materiału z recyklingu i można ją powtórnie wykorzystać. Podczas produkcji linii Legrand Niloe zużywa się też mniej energii elektrycznej, co także ma zbawienny wpływ na środowisko, oraz mniej materiału, by produkt opakować (w ten sposób ograniczona zostaje produkcja śmieci).

ROZMIAR I BEZPIECZEŃSTWO MAJĄ ZNACZENIE

Gniazdka i wyłączniki z serii Legrand Niloe charakteryzują się niezbyt dużymi rozmiarami. Ponadto producent zastosował szereg rozwiązań, które ułatwiają montaż osprzętu. Są to między innymi: automatyczne zaciski, otwarte zaciski śrubowe czy udoskonalone pazurki. Produkty z tej linii posiadają tez certyfikat szczelności oraz są odporne na zachlapania, co czyni osprzęt bezpieczny w użytkowaniu.

BOGATA OFERTA

Linia Legrand Niloe to gniazda różnego przeznaczenia, tj. komputerowe, głośnikowe, RTV-SAT. Wszelkiego rodzaju włączniki i wyłączniki przeznaczone są do obsługiwania światła, dzwonków i przyjmują różną formę i kolorystykę. Warto też się przyjrzeć różnym ściemniaczom, które pozwalają na bezproblemową regulację ostrości światła. Innowacyjność osprzętu z linii Legrand Niloe pozwala na to, by rozbudować istniejącą już instalacje o nowoczesne technologie polegające na wykorzystaniu technologii radiowej ZigBee – jest to rozwiązanie kuszące, gdyż nie wymaga kucia ścian.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: