Ten gatunek roślin jest nieodzownym elementem krajobrazu państw położonych w basenie Morza Śródziemnego. W ciepłym klimacie potrafi rosnąć niemal wszędzie, porastają mury budynków, płoty, dzięki tworzą efektowne żywopłoty. Występują też w formie drzewek czy krzewów. Jak w naszym klimacie uprawiana jest bungenwilla? Drzewko można posadzić do donicy, a w okresie letnim przenosić na taras lub balkon. Tropikalne pnącza należy przechowywać w pomieszczeniach, które są zabezpieczone przed mrozem.
Podstawy i wskazówki uprawy bugenwilli
Jak należy postępować, aby uzyskać obficie kwitnące bugenwille? Drzewka wymagają dużej ilości promieni słonecznych. Są dość trudne w uprawie, ponieważ należy im zapewnić minimum 5 godzin bezpośredniego światła. Odpowiednia będzie ekspozycja skierowana na południe. Bugenwilla nie powinna być intensywnie podlewana, ponieważ wilgoć może spowodować gnicie korzeni oraz opadanie liści.
Hodowla w okresie zimowym
Niestety Bugenwille nie są odporne na niskie temperatury, dlatego należy im zapewnić jasne i ciepłe pomieszczenie. Faza spoczynku tych roślin rozpoczyna się w październiku, wówczas warto ograniczyć ich podlewanie i nawożenie. W tym czasie liście zaczną opadać, ale pędy pozostaną żywe. Z kolei w marcu roślinę należy przesadzić do większej doniczki, lecz o takiej średnicy, aby zapewnić wystarczający ścisk korzeniom. W ten sposób bugenwilla lepiej kwitnie.