Brama szynowa czy przenośna – jaką wybrać?

Bramy przesuwne są obecnie najczęstszym wyborem właścicieli domów wolnostojących oraz właścicieli firm. Na rynku można spotkać bramy o różnych szerokościach. Dla osób mających dużą działką zaleca się bramę nawet o szerokości 20 metrów. W sklepach z bramami i automatyką możemy wybrać bramy samonośne i bramy szynowe. 

Bramy samonośne

Biorąc pod uwagę wybory konsumentów, można z pewnością stwierdzić, że najczęściej wybierane są bramy samonośne. Są one zawieszone w małej odległości, a przemieszczają się na wózkach zamontowanych za słupkiem w linii bramy. Taka konstrukcja zapewnia niezwykłą płynność oraz stabilność skrzydeł. Brama tego typu jest zamontowana zaledwie 5 cm od ziemi, co oznacza, że nie ma kontaktu z podłożem. 

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne tj. śnieg czy liście zalegające na ziemi. Dlatego to świetna propozycja osób, ceniących sobie mądre rozwiązania, które same się bronią. Z uwagi na brak konieczności czyszczenia są one przyjemne w użyciu. Co więcej, rzadko ulegają awariom mechanicznym. Chcąc zamontować taką bramę na swojej posesji, trzeba pamiętać o wykonaniu fundamentów ziemi, lecz wyłącznie na wysokości przeciwwagi. Brama z uwagi na swoją konstrukcję powinna być zawsze montowana z udziałem fachowców. Zazwyczaj z zakupie takiej bramy u danego producenta zaleca się wykupienie również usługi montażowej. 

Bramy szynowe

Bramy tego typu przesuwają się na kółkach. Ważne, aby kółka były o odpowiedniej szerokości do szyny do bram samonośnych. Brama szynowa jest obsługiwana przez specjalną prowadnicę, która funkcjonuje na słupku prowadzącym. Przy zakupie tej bramy ważne, aby takie szyny do bram samonośnych były odpowiednio konserwowane. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w szynie mogą zalegać odpady w postaci liści, żwiru, piasku czy ziemi. Takie surowce mogą spowodować zacięcie bramy. Brama jest także podatna na zmienne warunki pogodowe. Dlatego warto zamontować kabel grzejny, który montowany jest wewnątrz szyny. 

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: