Warto ubezpieczyć instalacje OZE

W obecnych czasach dbanie o środowisko naturalne bez wątpienia ma duże znaczenie nie tylko dla natury, ale też dla człowieka i jego przyszłości. Proekologiczne postawy stały się modne i coraz więcej osób chce być eko. Zakres możliwości jest oczywiście bardzo szeroki, od kupowania określonego pożywienia przez wybór przyjaznych środowisku ubrań, ograniczanie emisji spalin w autach aż po sposób ogrzewania czy zaopatrzenia gospodarstwa domowego w prąd. Ta ostatnia kwestia wiąże się przede wszystkim z instalacją odnawialnych źródeł energii.

Instalacja z dotacją

Do wyboru jest sporo rozwiązań, jeśli idzie o ekologiczne źródła energii. Co ważne, oczywiście trzeba w nie zainwestować określone fundusze, ale można skorzystać z licznych programów, pozwalających na uzyskanie dofinansowania instalacji. Dzięki temu koszt jest niższy dla inwestora. Jednym z rozwiązań jest rządowy program Czyste Powietrze. Daje on możliwość zdobycia dotacji między innymi na pompy ciepła, piece gazowe bądź takie, w których można spalać pellet. Rozwiązań jest zatem kilka, podobnie rzecz się ma z wysokością przekazanych z budżetu pieniędzy. Wnioskujące osoby mogą liczyć na różne sumy w zależności od instalowanego sprzętu oraz dochodów. Z pewnością jednak jest to kluczowa inwestycja, zarówno dla gospodarstw, jak i dla środowiska, dlatego warto sięgnąć po oferowane dotacje.

Fotowoltaika z ubezpieczeniem

Panele fotowoltaiczne to jedno z rozwiązań, proponowanych w bogatej ofercie odnawialnych źródeł energii. Tego rodzaju instalacja narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym na warunki atmosferyczne. Z tego powodu warto zdecydować się na ubezpieczenie sprzętu, a wiele towarzystw oferuje takie rozwiązania. Wystarczy skorzystać z możliwości porównania różnych opcji w agencji ubezpieczeniowej, i stacjonarnie, i telefonicznie, i online. Pozwoli to znaleźć najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: