Jaki taras wybrać dla naszego domu, czyli rodzaje tarasów

Przy planowaniu domu i ogrodu, taras jest jednym z elementów na jakie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Będzie on zarówno ozdobą naszego ogrodu, jak i praktycznym elementem domu. Konstrukcja tarasu równi się od jego rodzaju, warto więc zapoznać się z jego różnymi rodzajami. Poniżej przedstawione zostanie kilka propozycji z jakich możemy wybrać nasz domowy taras.

Taras jako ganek jest jednym z najpopularniejszych. Tutaj, jego rozmiar jest dyktowany miedzy innymi przez rozmiar dachu. Charakteryzuje się przedłużonym dachem domu, jest zacieniony i otoczony balustradą. W tej formie bardziej przypomina on część domu, niż ogrodu jednak jest też idealny miejscem do zabaw dla dzieci. Może też z niego korzystać w deszczowe dni.

Podobnym rodzajem tarasu jest konstrukcja pod balkonem. Pozwala to na częściowe zadaszenie. W tej formie niewielka ilość cienia wystarcza na pojedynczy, niewielki stolik. Jest to doskonałe, naturalne rozwiązanie jeśli potrzebujemy miejsca do prywatnego relaksu, czy prywatnego spotkania.

Jednym z bardziej wymagających w konstrukcji tarasów, jest taras wykonany nad innym pomieszczenie domu. Jest to propozycja dla osób, nie posiadających ogrodu a chcących cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu. W tej formie, taras przypomina balkon, jednak jest znacznie większy. Nie zapewnia, również bezpośredniego kontaktu z ewentualnym ogrodem jaki możemy posiadać.

Jeśli chcemy bardziej wkomponować nasz taras do ogrodu niż domu, warto zainteresować się tak zwanym „placykiem w ogrodzie”. Tutaj zastępuje on utwardzoną cześć naszego ogrodu i można go bardzo ściśle powiązać z wyglądem otaczającej go zieleni. Taras tego typu nie wymaga balustrad ani ogrodzeń, których formę mogą stanowić krzewy. Pozwala to na jednoczesne korzystanie zarówno z tarasu, jak i ogrodu.

Istnieje znacznie więcej rodzai tarasów jak taras w ramionach domu, czy znajdujący się nad częścią piwnicy. Każdy taras jest unikalny i warto wybrać taki z jakiego będziemy najbardziej zadowoleni.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: