Skuteczny odstraszacz ptaków

Skuteczny odstraszacz ptaków – wyglądają jak najprawdziwsze i najbardziej okrutne narzędzia tortur, nawet jeśli uważają, że są całkowicie nieszkodliwe. Kolce są prawdziwym zagrożeniem dla gołębi

Skuteczny odstraszacz ptaków zasługuje na uwagę

Wystarczy rozejrzeć się po budynkach, aby je zobaczyć. Wystają z parapetów i bronią dostępu do gołębi. Powód? Ptaki siedzące na budynkach dbają o swoje potrzeby fizjologiczne. I pozostawiają białe i czarne plamy na parapetach. Specjalna kolekcja kolczastych splotów znajduje się na Ostbahnhof. Gołębie lubiły latać do dość wysokiej sali i traktowały je jak własne. Jednak ich zanieczyszczenie utrudniało utrzymanie budynku w czystości. Zainstalowane środki ochronne nie szkodzą ptakom, a jedynie uniemożliwiają im zawieszanie się i gniazdowanie, jeżeli chodzi o skuteczny odstraszacz ptaków.

Przy budowie domu widziałem również zapewnienie, że takie instalacje nie stanowią zagrożenia dla ptaków. Ale widziałem także gołębie ranione przez te kolce, alarm Stanisława Łubieńskiego, pisarza i miłośnika ptaków. Niechronione kolce stanowią realne i poważne zagrożenie dla ptaków. Dlaczego gołębie tak bardzo lubią hale dworcowe?

Jest to miejsce tranzytowe, przez które przejeżdża wiele osób, więc istnieje duża szansa na złapanie czegoś do jedzenia. Ktoś zawsze rzuca ptakom kilka bułek. Gołębie są zwykle ptakami miejskimi, nie gniazdują na drzewach, w lasach, ale zawsze na budynkach w pobliżu ludzi. Jest prawdopodobne, że gołębie w tym mieście to przede wszystkim uchodźcy z loftów, ptaków, które ponownie oszalały w odniesieniu do skuteczny odstraszacz ptaków.

Ważne jest jednak, aby nie montować spirali lub niefortunnych kolców w miejscach, w których gołębie już się osiadły. Obawiam się, że nikogo to nie obchodzi i nie instaluje kolców. Pomocny może być projekt nowelizacji ustawy o dobrostanie zwierząt przedłożony Sejmowi. Po zakończeniu mocowania kolców do ptaków jest zabronione.

Warto odwiedzić

Najnowsze wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *