Mała architektura miejska

Mała architektura miejska to nie tylko ławki parkowe, kosze i stojaki na rowery. Od pewnego czasu popularne stały się osłony drzew, które pięknie komponują się z zieloną przestrzenią parków, skwerów i placów zabaw. Jak rolę pełnia osłony drzew? To funkcjonalne elementy wykonane z różnych materiałów zabezpieczają drzewa przed zniszczeniem. Drzewa i krzewy w przestrzeni miejskiej wytarzają świeże powietrze i sprawiają, że wśród nich możemy się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Miejski zgiełk, zanieczyszczenia i spaliny zniechęcają nas do jakiejkolwiek aktywności. Dzięki skwerom i parkom możemy choć na chwilę zapomnieć o codzienności i ukoić swoje zmysł patrząc na kolor zielony. 

 

Dlaczego drzewa są tak ważne w mieście? 

 

Prócz oczyszczania powietrza i produkcji tlenu znacząco obniżają temperaturę w upalne letnie dni. Ponadto redukują miejski hałas. Dlatego warto o nie dbać przez cały rok. Aby mogły prawidłowo rosnąć i rozwijać się muszą być chronione przed wichurami, aktami wandalizmu i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

 

Osłona drzew – idealne rozwiązanie dla parków i skwerów

 

Osłona drzew chroni korzenie przed samochodami, które w wyniku wypadku mogą nieświadomie wjechać w drzewo i je zniszczyć. Osłony zabezpieczają  konary przed pieszymi i dziećmi. Producent mebli miejskich Baster realizuje zlecenia na osłony drzew, ławki parkowe, kosze oraz stojaki na rowery. Firma oferuje katalog gotowych projektów, ale również podejmuje się wyzwać w postaci indywidualnych i niepowtarzalnych projektów tworzonych w całości przez klienta. Podejście do klienta jest bardzo elastyczne. Firma wyróżnia się tym, że projektuje i produkuje zamówienia zgodnie z terminem. Klienci docenili producenta za konkurencyjne i atrakcyjne wyceny. Mocnymi stronami producenta są mobilność oraz przejrzystość w rozliczeniach. 

 

Nowoczesne zabezpieczenia drzew

 

Osłona drzew jest jednym z najnowocześniejszych form zabezpieczenia konara drzewa przed uszkodzeniem. Może zostaw wyprodukowana zarówno ze stali, drewna, jak i żeliwa. Z łatwością wpisze się w krajobraz małej architektury miasta. 

Warto odwiedzić

Najnowsze wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *