Lepsze zdrowie dzięki algom

Rewolucja w medycynie oraz dietetyce będzie się objawiać stosowaniem coraz to nowszych produktów, oraz suplementów diety. Pojawia się na przykład cała masa informacji o algach, które będą w niezwykle pozytywny sposób oddziaływać na nasz organizm niezależnie od wieku. Okazuje się, że w morzach i wodach słodkich będzie ich żyć aż 23000 rodzajów. Jak więc wybrać te właściwe dla nas? Najlepiej jest się skontaktować z doświadczonym dietetykiem, który na przykład powie nam, że bardzo popularna jest chlorella, co to jest dokładnie

Czym są algi?

Jeśli chodzi o ten rodzaj alg, to jest to jednokomórkowy mikroskopijny glon. Osiąga wielkość od 2 do 12 mikronów. Proces produkcyjny polega na suszeniu, a potem zmieleniu. Ostatecznie otrzymujemy szybką konsystencję o barwie ciemno-zielonej. Takie suplementy diety cenimy przede wszystkim za bardzo dużą ilość chlorofilu oraz aminokwasów i kwasu foliowego. Można dodawać taki produkt do koktajli, ale również deserów i makaronów.

Algi, czyli witaminowa bomba

Analizując chlorella i dowiadując się, co to jest, możemy się dowiedzieć, że takie algi będą również bardzo bogatym źródłem witamin. Dołączenie ich do naszej diety zagwarantuje nam dostęp do witamin z grupy B, ale także witamin A, C i E. Jest to także ogromne źródło ważnych dla prawidłowego funkcjonowania minerałów. To m.in. będzie wapń, potas, magnez, cynk, żelazo, fosfor, a także selen i jod. Od dietetyków oraz lekarzy dowiemy się, że szczególnie wtedy powinna być włączona do naszej diety, jeżeli jesteśmy wegetarianami albo weganami. Takie produkty będą dedykowane również dla osób, które będą walczyły z anemią albo będą się odchudzać. W takiej sytuacji, gdy występują właśnie pewne wahania metaboliczne w naszym organizmie, to algi będą się sprawdzały idealnie. Poza tym takie produkty będą wykazywały bardzo silne działanie detoksykacyjne. Warto, więc pomyśleć o włączeniu alg do naszej diety nawet wtedy, gdy nie jesteśmy chorzy, ale chcemy sobie zapewnić profilaktykę zdrowotną.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: