Czy lekkie zadaszenia basenowe sprawdzą się również na tarasie?

O tym, że warto mieć taras, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli chcielibyśmy cieszyć się wypoczynkiem na tarasie przez cały rok, dobrze jest rozważyć odpowiedni system zadaszenia tarasowego.

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu idealne na każdą stronę świata

Planowanie zadaszenia tarasu jest trochę bardziej skomplikowane, niżby się wydawało. Nie chodzi bowiem tylko o wykonanie dachu. Chodzi o to, by w pełni harmonizowało ono z ruchem obrotowym ziemi. Zadaszenie nie powinno ograniczać ilości wpadającego światła, które zmienia się wraz z różnym posadowieniem tarasu względem stron świata. Zajrzyj na https://bucovers.pl/zadaszenia-tarasow/
Istnieją poradniki, które odradzają np. pełne zadaszenie tarasu w układzie, gdy taras wychodzi na północ. Tłumaczone jest to tym, że każdy cm2 zadaszenia będzie zabierał dostęp do światła dziennego, powodując, że taras będzie ciemny. Podobne obawy sugeruje wielu projektantów zadaszeń przy orientacji wschodniej. Na szczęście obecna technologia pozwala na wykonanie zadaszenia tarasu w dowolnym układzie. Wystarczy wybrać system zadaszenia tarasów, podobny do tego, jaki stosowany jest do budowy pokryw basenowych.

Jakie zalety mają lekkie zadaszenia tarasowe z poliwęglanu?

Zadaszenia tarasowe z poliwęglanu to przede wszystkim prosta forma, która harmonizuje z każdym typem budownictwa. Nie gryzie się ze sposobem aranżacji otoczenia. Niezwykła wytrzymałość konstrukcji sprawia, że mogą one przyjmować również niestandardowe kształty w postaci zadaszeń spadzistych lub półokrągłych.
Jeśli zależy nam na zwiększeniu intymności w wybranym sektorze tarasu, ten typ zadaszenia tarasu również się sprawdzi. Można bowiem do zacienienia tarasu, czy osłony przed spojrzeniami przechodniów zastosować poliwęglan dymny, czy też mleczny. Jeden, jak i drugi nie zabiera dużej ilości naturalnego światła, a zwiększa komfort korzystania z tarasu.
Zadaszenia tarasowe z poliwęglanu można użyć do wykonania pełnej zabudowy tarasu, czyli dachu ze ścianami bocznymi w systemie modułowym. Wysokiej jakości systemy jezdne sprawiają, że zadaszenia te pozostają w pełni sprawne przez lata, bez względu na pogodę za oknem.

Warto odwiedzić

Ostatnie wpisy

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

Michalina Czujak Opublikowane przez: